Tiny House ve Karavanlarda Doğal Ahşap Kaplama Kontrplak Panel Kullanımı
Tiny House ve Karavanlarda Doğal Ahşap Kaplama Kontrplak Panel Kullanımı
İçinde bulunduğu ortam ile mükemmel bir ahenk yakalayan doğal ahşap kaplamalı kontrplak paneller karavan ve tiny houseların yeni göz bebeği. İşlevsellik, hafif malzemesi, dayanıklılık ve şıklığı ile de zamansız bir estetik güzellik yakalayan kontrplak panellerin en göze çarpan avantajlarından.

Doğanın uçsuz bucaksız güzelliklerine evimizin konforunda seyre dalmak… Pandemiyle birlikte hayatımıza giren doğaya dönük minimal yaşam tarzlarının mimarı tiny house ve karavanlar ile yaşam şekillerimize bakış açımız değişti. Hem doğanın içinde olmak hem de evimizin konforunu minimal bir düzeyde yaşamak için günümüzde sıkça tercih edilmeye başlandı.

 

Minimal ve efektif yaşam tarzları ile yaşam alanlarımızda doğallık, işlevsellik ve konfor arayışımız da arttı. Çünkü daha kompakt alanlarda ihtiyacımız olan her şeyi en yalın haliyle ulaşmak rutinlerimizi ve yaşayış tarzımızı kolaylaştırıyor. Tabii ki bu nedenle de yaşam alanlarımızda kullandığımız irili ufaklı tüm mobilyalar da bu dönüşüme ayak uyduruyor. Dekorasyonda doğal malzemeler, doğal renkler ve işlevsellik ön plana çıkıyor. Özellikle karavan ve tiny house gibi minimal yaşam alanlarında işlevsel ve uzun ömürlü malzemelerin kullanımı, onları çok daha yaşama hevesini uyandıracak hale getiriyor. İçinde bulunduğu ortam ile mükemmel bir ahenk yakalayan doğal ahşap kaplamalı kontrplak paneller karavan ve tiny houseların yeni göz bebeği. İşlevsellik, hafif malzemesi, dayanıklılık ve şıklığı ile de zamansız bir estetik güzellik yakalayan kontrplak panellerin en göze çarpan avantajlarından.

 

Tiny House ve karavanlarda niçin kontrplak panel tercih etmeliyiz?

Çünkü içinde bulunduğu ortam ile çok iyi bir uyum sağlıyor. Zengin renk çeşidi ile her zamana ve her dekorasyona doğallık ve sıcaklık katıyor. Kontrplağın dayanıklı ve hafif oluşu sebebi ile birçok alanda kullanım kolaylığı sağlıyor. Tüm bu avantajları nedeniyle hem şık zamansız duruşu hem de sağlam yapısı sebebiyle Doğal Ahşap Kaplama Kontrplak Paneller, tiny house ve karavan yapımında oldukça sık tercih edilen bir malzeme olmuştur.

 

Kullanılacağı alana göre kontrplak panelleri nasıl konumlandıracağımızı bilmek bize daha efektif alanlar yaratmamızı sağlayacaktır. Kontrplak paneller kullanıldıkları malzeme türüne göre adlandırılmışlardır. Bunlar Venni kontrplak panel ailesinde Huş marin kontrplak ve kavak kontrplaklardır. Bu malzemeleri uygulanacakları alanın özelliklerine uygun bir şekilde hayata geçirerek çok daha uzun ömürlü mekanlar yaratılabilir. Suya dayanaklı olmasını istediğiniz mutfak gibi alanlarda huş marini tercih edebilirsiniz. Dekorasyon amacı ile kullanmak istediğiniz alanlarda ise kavak kontrplaklar işinizi kolaylaştıracaktır.