Rustik Mutfak Dekorasyonu
Rustik Mutfak Dekorasyonu
Mutfağında geçmişin orjinal dokularını sevenler rustik mutfak dekorasyonunu tercih ediyor. Rustik mutfak dekorasyonu geçmişte kullanılan eşyaların bozulmayan yapısını içinde barındırır.

Boyanmamış tuğla duvarlarının ön planda olduğu Rustik mutfaklarda renkli seramik mutfak duvarları da dikkat çekiyor. Odun sobası veya şöminenin kullanıldığı mutfaklarda en çok tercih edilen yapı doğallık. Köy mutfağı konseptinin yansıdığı mutfaklarda pastel rengine sahip döşeli kanolardan oluşan zemin sıcak ve samimi ortam sağlar.

 

Genellikle nostalji sevenlerin tercih ettiği Rustik mutfak dekorasyonu doğal ve bozulmamış malzemeleriyle de dikkat çeker. Eskiden kullanılan bir tel dolap ya da çaydanlık Rustik mutfak dekorasyonu için ideal bir ortam oluşturur. Sıcaklığın ve doğallığın etkili bir şekilde ön planda olduğu mutfaklarda modern tasarımlarda yer alır.

 

Kullanışlı ve modern mutfak dolapları olan Rustik tarzda zemin daha açık renk, tavan ise ahşap olabilir. Tavanı ahşap olan mutfaklarda doğal kır evi izlenimiyle birleşen rustik tarz daha çok hissediliyor. Rustik mutfaklarda ahşap tezgah ve mutfak dolapları da dikkat çeker. Boyanmamış sadece verniklenmiş ahşap malzemenin ağırlıklı kullanıldığı Rustik tarzda ahşap malzeme daha doğal göründüğü için çok tercih edilir.

 

Rustik mutfaklarda sadece ahşabın doğal rengi ağırlıklı olarak kullanılmaz. Farklı bir renge ağırlık verilebilir ya da aynı anda birden çok renk kullanılabilir. Mutfağını rustik tarzda şekillendirmek isteyenler beyaz rengin ferahlığını ve diğer tüm renklerle kolay uyumunu yakalayabilir. Süper Mat Panel Beyaz ile mutfakta doğal beyazlık ferah bir ortam sağlar.

Eski tarz aksesuarlarla desteklendiğinde doğallığını daha da ön plana çıkaran Süper Mat Beyaz modern görünümüyle de şıklığı yakalar. Pürüzsüz ve kaliteli yapısı uzun ömürlü kullanılabilir. Beyaz renk mutfakta; ahşap mutfak masası ve pencereler tercih edilebilir. Beyaz mutfaklarda renkli ve halkaya geçirilen perdeler uygun olabilir. Taş duvarlarla örülü bir şömine ile kahverengi dolap kulplarının uyumu mutfaklarda hem şık hem doğal bir ortam sağlar. Böylece doğallığı kaybolmayan mutfaklarda modern, sıcak ve şık rustik tarz göz doldurur.