Parlak Yüzeyler - High Gloss Panel
Parlak Yüzeyler - High Gloss Panel
Çağdaş bir mutfağın hayali ve canlı bir şekilde keskin ve şık mutfak dolapları...

Çağdaş bir mutfağın hayali ve canlı bir şekilde keskin ve şık mutfak dolapları... Parlaklık, her türlü tasarıma ince bir şıklık kazandıran bir özelliktir. Temiz ve şık bir kaplamaya sahip High Gloss Pvc Paneller, birçok mutfak sahibinin dolaplarına derin parlaklık sağlıyor.

1. Parlak kaplama nedir?


Parlaklık, 1970'lerde en son moda olduğu zaman olduğu gibi popüler görünüyor. Düz bir dolap cephesi olan çağdaş bir mutfağa, geleneksel bir mutfaktan daha uygundur.

Parlak kaplama, kullandığınız malzemeye ve konuştuğunuz tedarikçiye bağlı olarak ultra parlak veya yüzde 100 parlaklık olarak da ifade edilebilir.

Parlak kabin kapıları, parlak mutfakların, özellikle beyaz parlak mutfakların bu kadar popüler olmasının ana nedenlerinden biri olan ışığı yansıtan parlak bir yüzeye sahiptir.

2. Parlaklık Avantajları


Işığı yansıtarak, bu parlak kabin ön yüzlerinin parlak kaplaması, alanın gerçekte olduğundan daha büyük ve açık hissetmesini sağlayarak parlak kaplama kabinlerini daha küçük mutfak alanları için mükemmel bir seçenek haline getirir. Bu ışık yansıması, daha koyu bir renk düşünüyorsanız, odanızın ışığını emmesi için endişelenmeniz gerekmeyeceğinden de bir avantajdır.

High gloss panellerin bir diğer büyük avantajı, temizliği gerçekten kolay olmasıdır; bu, genç bir aileye sahip ev sahipleri için her zaman bir avantajdır. Kabinin ön kısımlarını temizlemek için çizilmez bir mikrofiber bez kullanın, çünkü kapı yüzeyinde oturan toz parçacıklarını kolayca toplarlar.

3. Parlaklığın dezavantajları


Parlak kaplamalı dolapların çok fazla ışık yansıtması nedeniyle, parmak izleri, kir ve çizikler, mat veya yarı parlak dolaplara göre çok daha fazla fark edilir. (Ama dediğim gibi, temizlenmesi çok kolaydır, bu sizin için bir sorun olmayabilir.)

Parlak bir yüzeyde koyu bir rengin dezavantajı, kapı yüzeyinde çizik veya parmak izi gibi küçük kusurların, açık renkli parlak kapılarda olduğundan çok daha belirgin olmasıdır. Küçük çocuklarınız varsa veya kabin ön yüzlerini istediğinizden daha düzenli olarak temizlemekten endişe ediyorsanız daha koyu renklerden uzak durmak isteyebilirsiniz.

4. Parlaklık için en iyi ipuçları


Parlak dolaplara ışığın yansımaları, mutfak tezgahlarının altında olduğundan daha yüksek dolaplarda çok daha belirgindir, çünkü göz seviyesinde daha fazladır.

Mutfağınızda bazı parlak dolapları sevmek, ancak parmak izlerini görmekle ilgileniyorsanız, üst dolaplarınız için çok parlak bir yüzey seçmeyi düşünün ve alt dolaplar için mat veya yarı parlak bir yüzey kullanın.

Aynı şekilde, mutfağınıza daha koyu bir renk katmayı ve kalbinizi gerçekten parlak bir yüzeye koymanızı istiyorsanız, o zaman daha açık bir renkle karıştırmayı düşünün. Koyu renkli dolapları, yapışkan parmakların erişemeyeceği bir göz seviyesine yerleştirin (özellikle çocuklarınız varsa) ve alt düzeydeki dolapları, parmak izlerini kolayca göstermeyen daha açık bir renkte tutun.