Mutfak Dolaplarınızı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Mutfak Dolaplarınızı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Aile toplantılarının yapıldığı, akşam yemeklerinin yendiği, sohbet için kahve içilen evimizin kalbi mutfağımızda ruhumuzu yansıtmalı, dekoru, görünüşü, kullanışı, kalitesi bize hitap etmeli ki mutlu olmamızı sağlamalıdır.

Mutfak Dolaplarınızı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mutfağımız en çok evimizde vakit geçirdiğimiz mekan. Aile toplantılarının yapıldığı, akşam yemeklerinin yendiği, sohbet için kahve içilen evimizin kalbi mutfağımızda ruhumuzu yansıtmalı, dekoru, görünüşü, kullanışı, kalitesi bize hitap etmeli ki mutlu olmamızı sağlamalıdır. Mutfak dolaplarını seçerken birçok hususa dikkat etmeliyiz. Dikkat edilerek mutfağınıza seçtiğiniz dolaplar hem zevkinize hem de evinizin havasına eşlik edecektir.

1-Hangi Dekoru İstediğinize Karar Verin!

Mutfak dekorasyonunda birçok dekor seçeneği bulunuyor. Evinizin dekoruna göre de karar vereceğiniz tasarım fikri isteğinize göre mutfağınızı evinizin dekorundan bağımsız şekilde de tasarlayabilirsiniz. Rustik tasarımda nostaljik bir hava ile karşılaşabileceğiniz mutfağınızda eskitilmiş eşyalar, şömine ve sıvası atılmamış tuğla beton eşlik edebilir. Parlak açık renk dolapları eşlik edebileceğiniz rustik mutfaklarda ahşap desenlerde oldukça ön plandadır. Ya da modern yeni nesil bir mutfak seçebilirsiniz. Modern mutfaklarda mat ve parlak desenler isteğe bağlı şekilde kullanılır. Diğer dekorlara göre oldukça minimal havası olan modern mutfaklar oldukça şık ve zariftir.

2-Mutfağınızın Fiziksel Özelliklerini Göz Önünde Bulundurun!

Mutfağınız evinizin hangi cephesinde olduğu, dar mı yoksa geniş mi olduğu önemlidir. Güneş gören ve geniş olan mutfaklar için koyu renk dolaplar tercih edilebilir fakat güneş görmeyen arka cephede kalan mutfaklar için koyu renk dolaplar biraz da karanlığı arttıracağı için tercih edilmemelidir. Güneş görmeyen mutfaklara parlak ve açık renk olan dolaplar tercih edilmelidir. Akrilik Panel Kaşmir, Beyaz veya High Gloss Panel serisinin Beyaz, Bianco veya Krem renkleri bu tarz mutfaklar için uygundur. Güneş alan mutfaklarınız için Süper Mat Panel Siyah, High Gloss Toros Siyah Mermer ya da Emperador Kahve gibi koyu renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tabi açık renk sevenler için güneş gören mutfaklarında açık renk dolapları da tercih edebilirler.

4- Seçtiğiniz Dolaplar Kalitesine Dikkat Edin!

Mutfağınızda seçtiğiniz dolaplar her gün birkaç saatten fazla kullanılan eşyalardandır. Bunun için dayanıklılığı yüksek olmalı, mutfak kazalarına ve ortamına dayanmalıdır. Venni panelleri mutfak dünyasında en dayanıklı mutfağı sunarken birbirinden şık renk seçeneği ile her zevke de hitap ediyor. Kaliteli kaplama sistemi ile son teknoloji kullanılan Venni paneller yurt içi ve yurt dışına kaliteyi her mutfağa ulaştırıyor.