Mutfağınızda Güzel Zamanlar
Mutfağınızda Güzel Zamanlar
Mutfakta geçen çok aktivite var ve evde kaldığımız bugünlerde mutfağınızda geçirdiğiniz zaman daha da güzel olabilir. İşte bu konuda birkaç ipucu…

Mutfağınızda Güzel Zamanlar...

Mutfağımız evimizde en çok vakit geçirdiğimiz bölümlerden. Yemekler, kahveler, sohbetler, yeni tarifler… Mutfakta geçen çok aktivite var ve evde kaldığımız bugünlerde mutfağınızda geçirdiğiniz zaman daha da güzel olabilir. İşte bu konuda birkaç ipucu….

1- Mutfağınızda Yeni Tarifler Deneyin

Tatmadığınız tatları tadacak olmanız sizi heyecanlandıracaktır. Farklı tatları hazırlarken mutfağınızda daha çok vakit geçirecek ve kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz. Günlük koşuşturma ve stresi tamamen yeni tarifine konsantre olarak atlatabileceksiniz. 

2- Mutfağınızdaki Düzeni Değiştirin

Mutfağıyla zaman geçiren çoğu insan “benim düzenim” çatısı altında her eşyasını aynı yerinde yıllarca kullanabilir. Bu belli süre sonra kişiyi sıkabilir. Hep aynı düzen ve görüntü ister istemez insana boğucu gelir. Onun için mutfağınızda değiştirebilecek şeylerin yerini değiştirmekten korkmayın. Üstelik değişiklik ruh halimiz için iyidir. 

3- Mutfak Raflarınızda Kitaplarınıza Yer Açın

Mutfakta kitap okumak bazı kişiler için ön yargıyla yaklaştıkları bir konu. Ama mutfakta bir rafın kitapla dolması sofistike bir havaya yardımcı olur. Üstelik rahatça oturabileceğiniz koltuğunuz varsa fırında kekiniz pişerken sizde onun mis gibi kokusuyla rahatça kitabınızı okuyabilirsiniz. 

4- Mutfağınıza Yeni Küçük Ev Aksesuarları Alın

Küçük aksesuarlarla gözünüzü yormadan mutfağınızı daha ilgi çekici yapabilirsiniz. Bunun için mutfak masanızın üzerini ya da boş kalan rafınız varsa buraları kullanabilirsiniz. 

5- Sevdiklerinizle Öğünlerinizi Atlamayın

Mutfak aile bireylerinin en çok vakit geçirdiği yerlerdendir. Günlük yenilen öğünler ile aile üyeleri birbirinden kopmadan iletişimleri sürdürme fırsatı bulur. Günlük işler, kararlar ya da sorunlar yenilen yemekte konuşulup çözüme kavuşabilir. 

6- Buzdolabına Sevdiğiniz İnsanların Fotoğraflarını ve Magnetlerinizi Asın

Bir yeri evinizde hissetmek için o yerde anılarınızın ve sevdiklerinizin olması gerekir. Sevdiğiniz insanlarla çekilen fotoğraf güzel anılarınızın sadece tek bir anıdır. Onları gördükçe kendinizi, mutfağınızı ve evinizi daha çok seversiniz. Aynı şey magnetler için de geçerlidir. Gezdiğiniz yerlerden hatıra olarak aldığınız magnetler sizi geçmişe ve güzel anılarınıza götürebilir. 

7- Bir Köşede Canlı Çiçekleriniz Olsun

Mutfağınızın güzel gözükmesi ve canlılık gelmesi için bitkileri kullanabilirsiniz. Bitkiler eve canlılık ve hayat verir. Bu enerjiyi mutfağınızda kahvenizi yudumlarken her gün alırken daha da mutlu olacaksınız.