Minimalist Mutfak Tasarımları
Minimalist Mutfak Tasarımları
Müzikte ve görsel sanatlarda kullanılan minimalizm, her ne kadar bir sanat akımı olarak ifade edilse de günümüzde kavram farklı boyutlar kazanmıştır. Daha doğrusu; yaşamın diğer alanlarında da kullanılmaya başlanmıştır.

Müzikte ve görsel sanatlarda kullanılan minimalizm, her ne kadar bir sanat akımı olarak ifade edilse de günümüzde kavram farklı boyutlar kazanmıştır. Daha doğrusu; yaşamın diğer alanlarında da kullanılmaya başlanmıştır diyelim. Mesela; kavram her geçen gün biraz daha çok insanın dikkatini çeken bir yaşam felsefesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Minimalizm, modern sanat ve müzikte, kökeni 1960'lara giden, sadelik ve nesnelliği ön plana çıkaran bir akımdır. Kıyafetin temelini oluşturduğu moda sektöründen ev dekorasyonlarına, resimden sanata, müziğe aklınıza gelebilecek her şeyi etkilemiş olan bu akımı en çok hayatımızın renkleri ve desenleri üzerinde görüyoruz. Ev dekorasyonunun bel kemiği olan mutfak tasarımları da bu akımdan kendine nasibini alıyor tabii ki. Sevdiklerimiz ile geçirdiğimiz büyük bir zamanı oluşturan mutfak seanslarını minimal mutfak tasarımları ile birleştiriyoruz. Peki minimalist mutfak tasarımı nedir? Bu tarzda bir mutfak oluşturmak için hangi unsurları göz önünde bulundurmalıyız! Gelin birlikte inceleyelim.

  VSM-01 Süper Mat Beyaz

Minimalist mutfak tasarımları kendi içinde felsefesi olan doğal ve saf bir dekorasyonu simgeliyor. Minimal tasarımlar ince ve narin yapısı ile az malzemelerden üretiliyor. Bu nedenle de aslında diğer bir çok tasarıma göre oldukça ekonomik fiyatlarla alıcı buluyor. Minimalist mutfak tasarımları, mutfak içerisinde fazla eşya bulunmamasını sağlayan az yer kaplayan işlevsel malzemelerden aynı zamanda da ekipmanlardan oluşuyor. Beyaz rengin yoğun kullanıldığı minimalist mutfaklarda griler, sarılar, açık yeşil gibi açık ve mat renk tonları da az da olsa kullanılabiliyor. Beyaz renkteki Süper Mat Pvc Panel, minimalist bir mutfak için ilk adımınız olabilir. Minimalizmde "az çoktur" mentalitesi ile hareket edilir. Dolayısıyla da farklı büyüklükteki mutfaklara rahatlıkla uygulanabiliyor. Küçük mutfaklara da uyarlanabiliyor olması ise büyük bir avantaj. Yenilikçi ve modern bir görünüm yaratıyor. Canlı tonlarda yeşil bitkiler ile mutfağınızı daha ferah gösterebilirsiniz. Perdelerinden yerdeki halısına kadar size özgür bir seçim alanı bırakıyor. Neredeyse hangi renk tonunda ve tarzında olursa olsun her şey ile uyum sağlayabilir görünüyor.

  VSM-04 Süper Mat Fırtına Gri

Gri tonları beyaz ile çok iyi uyum sağlar. Mutfak dolaplarınıza Fırtına Gri ile minimal bir dokunuş yayabilirsiniz. Süper Mat Pvc Panelin sadeliği ve ipeksi dokonuşu ile mutfağınız minimal akıma çok iyi ayak uyduracaktır.