İskandinav Tarz Mutfaklar
İskandinav Tarz Mutfaklar
Modern temiz çizgiler, açık ve doğal renkler, doğal malzemeler... İskandinav iç tasarımı, birçok kişi tarafından kullanılan bir stildir.

Modern temiz çizgiler, açık ve doğal renkler, doğal malzemeler... İskandinav iç tasarımı, birçok kişi tarafından kullanılan bir stildir.

Minimalist ancak şık bir boyutu olan, ağırlıklı olarak beyaz renk paleti, İskandinavya tarzının evinizde görünmesini sağlamanın anahtarıdır. Peki ya bu görünümü eviniz en çok kullanılan odası olan mutfağınıza uygulamak istiyorsanız? Beyazı doğru şekilde kullanmak, mekanınızın daha aydınlık, daha hafif ve çok daha sofistike görünmesini sağlayabilir.


İskandinavya tarzı bir mutfak için ipuçları

1. Beyaz kullanımı

Gerçek bir İskandinav tarzı mutfak oluşturmak istiyorsanız, en iyi tercihiniz tüm beyaz birimleri ve genel dekoru seçmektir. Daha açık bir renk skalası kullanmak, daha büyük bir mutfak alanı illüzyonunu veren çok daha fazla ışığın duvarlara taşmasına ve yansıtmasına izin verecektir. Aynı zamanda mutfağınıza modern bir hava katacaktır ve üniteler saklamak istediğiniz parçalara çok daha fazla depolama alanı sağlayacaktır. Venni'nin beyaz renk Süper Mat Pvc Paneli, bu tartza bir mutfak oluşturmanız için uygun seçim olabilir.


  VSM-01 Beyaz / Süper Mat PVC Panel

2. Işık seçimi

Birçok kişi asılı standart ışıkları veya spot ışıkları tercih ediyor. Farklı mutfak stillerine uyacak çok fazla seçenek vardır, belki de mutfağınıza karakter katacak ve standart aydınlatmaya göre daha parlak olan ya da mutfağınızın köşesine konumlandırılacak benzersiz bir zemin lambasını mutfak aydınlatmanız için tercih edebilirsiniz.

3. Ahşap döşeme

Ahşap zeminler herhangi bir mutfakta şarttır. Çok daha pratiktirler ve ayrıca İskandinavya tarzı bir mutfakta da kilit bir bileşendir. Diğer harika seçenekler seramik fayans veya taş bayraklardır ve her ikisi de kolay temizlenebilir seçeneklerdir.

4. Parlak detaylar

Gerçek İskandinav tarzında, tamamen beyaz temalı bir mutfağa sahipseniz, bir renk patlaması eklemenin en iyi yolu, çeşitli renklerde parlak mobilyalar eklemektir. Örneğin ev bitkileri veya fazla abartı olmayan renkli bir dokunuş katacak canlı renkleri olan küçük mutfak aletleri tercih edebilir.

5. Çağdaş sanat

Hiçbir İskandinav mutfağı karışıma duvar sanatı eklemeden tamamlanmış sayılmaz. İster büyük ve güzel renkleri olan tuvali, ister tek renkli bir görüntüye sahip basit bir çerçeveyi tercih edin...