Evinizde Tatil Havası Essin!
Evinizde Tatil Havası Essin!
Tatil hepimiz için günlük hayattaki stresten bir kaçış noktası. Peki ama çalışan birçok kesimin çıkamadığı, çıkanların ise o ambiyansı unutmak istemediği evlerinde tatil havasını tekrar hissetmek mümkün mü? Tatil sevenleri mutlu edecek bu yazımızda, eviniz ile ilgili küçük detayları değiştirerek yaz mevsimini tekrar yaşayacaksınız.

Akdeniz Bölgesi, hem yerli insanımızı hem de yurt dışından birçok misafiri ağırlıyor. Taş duvarlardan oluşan evleri nem almadan doğal duruşunu sergiler, kapılarındaki begonvilleri, masalarındaki, bahçelerindeki rengarenk çiçekleri yaşadığımızı hissettirir. Tüm bunları şehrin koşuşturmalı hayatında bulmak çok zor. Evimize geldiğimizde tüm bu doğal güzellikler olmadan sadece arkamızda bıraktığımızı düşünerek üzülebiliriz. Ama evinizi doğanın güzelliklerindeki detaylarla donatınca daha çok seveceksiniz. Salonunuzda, mutfağınızda, balkonunuzda ya da terasınızda birkaç canlı çiçek beraberinde canlılığı da ferahlığı da getirecek. Hatta tropikal bitkilerden oluşan bir topluluk yanındaki güllerinize, orkidenize ya da ortancalarınıza yeşilin en cezbedici haliyle eşlik eder. 

Evinizdeki tasarımınıza bohem hava katarak da tatil havasını yakalayabilirsiniz. Rengarenk yastıklarınızı yaz rüzgarının estiği pencerenizin önündeki koltuğunuza sıralayın. Anadolu’nun kilim motiflerini evinize taşıyın. Özellikle yazlık yerlerde kullanılan duvar aksesuarlarını bohem tarzın özgünlüğü ile harmanlayın. Saman iplerinden ya da makromeden yapılan aksesuarlarınız yazın sıcak yüzünü de yansıtacak. Eğer bolca zamanınızda varsa duvarlarınızın rengini beyaza ya da maviye boyayın. Bu Venni High Gloss Beyaz ya da Akrilik Beyaz panelleriniz ile de çok yakışacaktır. Yazın vazgeçilmez renklerinden olan mavi her mevsim evinizdeki yaz enerjisini korumaya yetecektir. 

Balkon, bahçe ya da terasını daha kullanışlı ve yaşanabilir kılmak için tatil modunuzu kullanabilirsiniz. Balkonunuza uçan rafları hazırlayabilir, sevdiğiniz kitapları açık havada okuma rahatlığıyla keyfini çıkarabilirsiniz. Bahçenizin yeşilliğinden daha çok faydalanmak için saksı sayınızı yükseltebilirsiniz, çocuklar için oyun alanlarını çocuklarınızla birlikte hazırlayabilirsiniz. Kurduğunuz salıncak, çamur oynama alanları, marketten aldığınız kaykay ile çocuğunuz artık evden çıkmak istemezken sizde kahvenizi keyifle yudumlayabilirsiniz. Terasınıza ya da bahçenize kurduğunuz çadırda gece boyunca yıldızları ve gökyüzünü izleyerek uyuyun. Kamp ruhuna sahip kişilerde doğa özleminin çok yoğun olduğu için açık havada uyumak bir nebze iyi gelebilir.