Dekorasyonda Yeni Trend: Ahşap Duvar Profilleri
Dekorasyonda Yeni Trend: Ahşap Duvar Profilleri
Evinde yenilik arayanlar ya da yeni ev dekorasyonu yapmak isteyenler için yeni akım dekorasyon fikri: duvar profilleri.

Evinde yenilik arayanlar ya da yeni ev dekorasyonu yapmak isteyenler için yeni akım dekorasyon fikri: duvar profilleri. Dekorasyonun en önemli ögesi mobilya olarak bilinir. Yıllardır ev dekore ederken de en çok hatta tek dikkat ettiğimiz konu tercih ettiğimiz mobilyalardı. Artık bu algı tamamen değişti. Şimdi az eşya ile yaratıcı alanlar yaratmak dekorasyonun yapı taşı.

Yeni akım dekorasyon stillerinde İskandinav tarzından esinle duvarlarda fark yaratan kaplamalar, süslemeler ve boyamalar ön plana çıkıyor. Bu bazen bir duvar kağıdı, bazen ayna ve aksesuarlar ile süsleme, farklı boyama teknikleri yanı sıra farklı materyaller ile duvar kaplamalar tercih ediliyor. Her bir uygulamanın avantajları olduğu kadar dezavantajları da var elbette. Aksesuarların zamanla yıpranması, boyanın istenildiği gibi olmaması ve farklı tekniklerin modasının kısa sürede geçmesi, duvar kağıdı gibi uygulamaların da uzun vadede duvara zarar vermesi gibi… Bu nedenle saydığımız uygulamalar içinde en trend ve en az dezavantajı bulunan uygulama duvar profilleri olarak karşımıza çıkıyor.

 

Nefes alan, doğal malzemeden üretilen ahşap duvar profilleri hem duvarlarınızı koruyor hem de evinize şık bir hava kazandırıyor. Modern duruşu ile herkesi kendine hayran bıraktıran bu ürünler, evinizde büyük değişimler yaratacak. Birçok farklı renk ve desen çeşidi olan duvar profillerinin temizliği ve bakımı da oldukça kolaydır. Mdf üzeri kaplanarak elde edilen duvar profilleri antibakteriyeldir ve kolay çizilmezler. Evinizde sadece salonlarda değil mutfak, banyo, yatak odası ve çocuk odası gibi birçok alanda tercih edebilirsiniz.

 

Oturma odalarında genelde televizyon arkasında tercih edilir. Televizyon arkasındaki duvara heyecan ve yenilik katarak evinizin atmosferini değiştirmeye yardımcıdır. Mutfaklarda dolaplarınızla uyum sağlayacak duvar profili modelleri ile keyifli bir kahve ve yemek köşesi dizayn edebilirsiniz. Yatak odası ve çocuk odalarına da farklılık katacak duvar profillerinin açık renkleri ile ferah mekanlar yaratmak sizin elinizde. Son olarak ofis dekorasyonunda da tercih ederek çalışma alanlarına motivasyon katabilirsiniz.  Günün büyük bir bölümünü geçirdiğimiz ofislerin şık dekorasyona sahip olması hem içinizi açacak hem de size ve işinize prestij sağlayacaktır.