Country Tarz Mutfaklar
Country Tarz Mutfaklar
Son yıllarda mutfak dekorasyonun vazgeçilmez tarzlarından country mutfak konseptini daha detaylı inceleyelim.

Son yıllarda mutfak dekorasyonun vazgeçilmez tarzlarından country mutfak konseptini daha detaylı inceleyelim. Country mutfak konseptini kırsal yaşam ile şehir yaşamını harmanlayarak, sıcak bir ev ortamı yaratmak için tercih edilen bir stil olarak tanımlayabiliriz.

1. Renk Kullanımı

Country mutfaklarda sadelik ve doğallık ön planda tutulmalıdır. Bu sebeple bu tarz mutfaklara beyaz kullanımı yoğundur. Doğal esintiler için yeşil kullanımı da tavsiye edilebilir. Ayrıca açık gri, krem ve bej seçimleri de uygundur. Bu mutfak tarzında sadelik öne çıkmalıdır.

Zıtlık oluşturacak renkleri ise birlikte kullanmak ise bu tarz mutfaklar için uygun değildir.

  VSM 03 Süper Mat Pvc Panel Krem 

2. Country Mutfak Eşyaları

Sadece mutfak dolabı modeli ve rengi seçmek, bu tarzı yansıtmak için yeterli olmaz. Bu tarz bir mutfak için halı, perde ve masa takımı gibi eşyalar da önemlidir.

Sadiliğin vurgulandığı, deseni fazla olmayan tek renkli halılar hem zemini şık gösterir hem de sade mutfak tarzını pekiştireceği için tercih edilebilir.

Country mutfakta ahşap kullanımı da önemlidir. Masa takımında ahşabın yöreselliğinden ve sıcaklığından faydalanarak country mutfak tarzını evinizde pekiştirebilirsiniz. Perde olarak ise gün ışığını daha fazla hissedeceğini ince bir perdeden faydalanabilirsiniz.

3. Tezgah Seçimi

Kullanışlılık açısından son derece önemli olan tezgahlar, country mutfak oluşturmak için kritik bir seçimdir. Ahşap tezgahlar bu konsepte çok iyi uymaktadır. Maliyet ve kullanışlılık açısından uygun olmadığı durumlarda ise açık tonlardaki kuvars tezgah modellirini tercih edebilirsiniz.