Akdeniz Tarz Mutfaklar
Akdeniz Tarz Mutfaklar
Akdeniz tarzı mutfak dekorasyonu yapmak istiyorsanız, sıcak renk tonları, beyaz duvarlar ve ahşabın mükemmel uyumu ile tanışacağınızın altını çizebiliriz.

Ilıman hava, güneş dolu tatiller ve lezzetli yemekleriyle Akdeniz'in büyüsüne kapılmamak elde değil. Bölge, görsel zenginliğin bolluğunu ve sıcaklığıyla çeşitli kültürlerin en iyisini birleştiren farklı bir yaşam tarzına ev sahipliği yapıyor. Akdeniz tarzı mutfak tasarımı, bölgenin havasından esinlenerek, sıcak hissetiren detaylarla mutfaklara geliyor. Zarif, şık ve zamansız... Akdeniz mutfaklarının kendine has bir ambiyansı var.

Akdeniz Renkleri Mutfağınıza Sıcaklık Katacak

Akdeniz tarzı mutfak dekorasyonu yapmak istiyorsanız, sıcak renk tonları, beyaz duvarlar ve ahşabın mükemmel uyumu ile tanışacağınızın altını çizebiliriz. Bu tip mutfaklar bakır malzemeler ile zenginleştirilir. Bu akıma göre mutfağınızı dekore etmek istiyorsanız kısaca deniz, gökyüzü ve toprak renklerini kullanmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

  VSM-07 Pvc Süper Mat Vizon

Ahşap renk tonlarında, kendinizi doğanın sadeliğine bırakabileceğiniz Vizon rengi ile akdeniz mutfağı tasarımına giriş yapabilirsiniz. Pvc Süper Mat Panel ile mutfağınıza sade bir dokunuş yapın.

Akdeniz tarzı mutfak dekorasyonunda duvarlar genelde beyazdır. Genellikle duvarlar mükemmel pürüzsüzlükte değil, dokuludur. Farklı taşlar duvarlara yerleştirilebilir veya sıva yaparken duvara desen verilebilir. Böylece doğal bir hava yakalanmış olur. Beyaz duvarlara ahşap çerçeve ve kapılar eşlik eder. Mutfakların zemininde ya ahşap parke, ya da toprak tonlarındaki karolar kullanılmıştır. Bu karolara uygun olacak renkli fayanslar, tezgahın bulunduğu duvarlardan gözümüze ilişir. Tezgahta kullanılan mermerler yoğun desenlere sahip ve renkli olarak seçilir.

  VHG-04  Pvc High Gloss Bianco

Mutfağınızda daha açık tonlar tercih etmek istiyorsanız Bianco rengini tercih edebilirsiniz. Unutmayın, açık tonlar mutfağınızı daha geniş ve ferah gösterir. High Gloss Panellerin sunduğu parlaklık ile mutfağınız daha ferah hissettirecek.

Büyük Mobilyalar ve Döküm Fırınlar

Akdeniz tarzı mutfak dekorasyonunda mutfak mobilyaları büyük ve gösterişlidir. Genellikle Country tarza benzeyen bir hava hakimdir. Akdeniz mutfaklarında dolaplar tavana kadar uzanır, pek çoğu cam kapaklıdır. Bu sayede şık yemek takımları ve farklı fincanlar sergilenebilir.

Kırsal tarza benzer olarak, Akdeniz tarzı mutfak dekorasyonu örneklerinde modern ocaklar yerine, eski kuzineler ve döküm fırınlar bulunur. Bu pişirme bölümünün üzerine, mutfak duvarları ile bütünleşmiş şekilde dizayn edilen büyük davlumbazlar yapılır.

Mutfak masası, mutfağın ortasında konumlandırılır ve diğer mutfak mobilyaları gibi büyük ve gösterişlidir. Genellikle bu masalara ahşap sandalyeler veya yine ahşaptan yapılmış yüksek tabureler eşlik eder.  Bahsettiğimiz masa, kimi Akdeniz evlerinde aynı zamanda mutfak tezgahı kullanımına uygun olarak dizayn edilmiştir. Masanın üzerinde, yemek yiyen ev halkını aydınlatmak için alçak bir avize kullanılır. Akdeniz kültüründe aileye ve herkesin biraraya gelip paylaşımda bulunduğu anlara değer verilir.